Blog

Geometrické vzory sú stále veľmi populárne. Ako ich správne začleniť do interiéru?

12.6.2019


Trojuholníky, päťuholníky, šesťuholníky, osemhrany a ďalšie. Pohrávate sa s myšlienkou začleniť do vášho domova geometrické prvky? Či už si vyberiete základné tvary, ako sú trojuholníky a štvorce, alebo zložitejšie prvky, takto jednoducho pridáte do každej miestnosti elegantnú a symetrickú jednoduchosť. Prinášame niekoľko tipov, ako ľahko začleniť geometrické vzory do interiéru a obohatiť tak výsledný dojem z miestnosti.


Vzory

Zdroj: pinterest.com


Dlaždice s geometrickým vzorom

Snáď jeden z najbežnejších spôsobov, ako zahrnúť geometrický vzor do dizajnu vašej domácnosti, sú dlaždice a obkladačky. V tomto majstrovskom riešení kúpeľne vytvára geometrická mozaiková stena vizuálny kontaktný bod vedľa elegantnej steny z čistých bielych dielov. Tento krásny dizajn je skvelým príkladom toho, ako sa dajú vzory kombinovať s inými farbami a materiálmi. Šesťuholníky boli zakomponované aj do podlahy. Kúpeľňa tak pôsobí moderným a sviežim dojmom.


Vzorkové dlaždice

Zdroj: pinterest.com


Ak nemáte odvahu ísť do takýchto výrazných dlaždíc, možno vás osloví ďalší návrh. Aby kúpeľňa nepôsobila fádne, dizajnéri ju oživili geometrickým prvkom vo výraznej farbe. Geometrické vzory sú zachované aj na obklade vane, dlážke a stene v sprche.


Výrazná červená na stene

Zdroj: pinterest.com


Geometrické vzory sú ideálne aj do kuchyne. Vyložte nimi zadnú stenu medzi kuchynskými skrinkami. Choďte odvážne do živých ohromujúcich vzorov, vaša kuchyňa získa celkom nový akcent. Takáto stena sa stane centrom miestnosti, bude to prvé, čo pritiahne váš zrak aj zrak vašich hostí.


Výrazné vzory v kuchyni

Zdroj: pinterest.com


Tapety s geometrickým vzorom

Ak chcete dosiahnuť, aby miestnosť vyzerala tak, že vyskočila zo stránok časopisu, pridajte do miestnosti tapetu. Nie je nič tak nudného, ako neutrálne steny, ktoré pôsobia fádne a nezaujímavo. Vzory sú absolútne kľúčové a najmä geometrické vzory sú spôsobom, ako vytvoriť miestnosť, ktorá spĺňa všetky základné požiadavky interiérového dizajnu, a zároveň vyzerá neuveriteľne moderne. Vyberte si vzor, ktorý sa hodí do existujúcej farebnej schémy.

Tento abstraktný geometrický dizajn je veľmi elegantný s jemným náznakom lesku. Je dostatočne silný a neobyčajný, aby ste ho mohli pokojne použiť na hlavnej stene alebo dokonca v celej miestnosti. Táto geometrická schéma je veľmi obľúbená aj v kúpeľniach.


Vzorkovaná tapeta

Zdroj: pinterest.com


Nebojte sa farieb! Tento farebný trojuholníkový vzor tapety bude vyzerať úžasne na hlavnej stene, na ktorú potrebujete upozorniť. Taktiež je to zábavné riešenie do detskej izby či do izby pre tínedžera.


Stena so vzorom

Zdroj: pinterest.com


Nezabudnite, tapeta nie je len pre steny. Interiéroví dizajnéri sú stále odvážnejší. Geometrické vzory už nepoužívajú iba na stenách a podlahe, skúsili to aj s povalou a bol to správny krok.


Strop so vzorom

Zdroj: pinterest.com


Koberce s geometrickým vzorom

Ak máte chuť vniesť do svojho domova geometrický štýl, vsaďte na koberce. Jedným z najjednoduchších a najefektívnejších spôsobov, ako vylepšiť svoj domov pomocou geometrických vzorov, je obohatiť podlahu ozdobnými kobercami. Stanú sa nadčasovým kúskom vo vašej domácnosti. So správne zvoleným kobercom váš domov rozjasníte a izbám dodáte charakter.


Koberec Petal

Vzorkovaný koberec Petal


Geometria nie je len zárukou toho, že váš interiér bude trendový, ale tiež toho, že si domov prinesiete hladké a čisté línie a sofistikované vzory. S geometrickými kobercami získate väčšiu kontrolu nad dizajnom. Máte ohnisko, ktoré vám pomôže s výberom farby stien a dekorácií.


Koberec Adriel

Vzorkovaný koberec Adriel


Geometria v doplnkoch

Trendy interiérového dizajnu sa veľmi rýchlo menia. Ak nemáte odvahu zaviazať sa k niečomu tak trvácnemu ako sú dlaždice alebo tapety, vyskúšajte geometrický vzor na doplnkoch a dekoráciách.


Poličky sú dobrým príkladom, ako vniesť do interiéru geometrický štýl. Tieto police vyzerajú výborne spolu alebo samostatne. V súčasnosti je trh plný podobných kúskov. Kúpite ich v rôznych tvaroch, farieb aj materiáloch.


Police Amos

Police v geometrickom tvare Amos


Geometrické vzory sú obľúbené aj na dekoratívnych vankúšoch. Ak sa vám vzor či farba po čase zunuje, ľahko ich vymeníte a nahradíte inými. Takéto veselé a farebné vankúše dokážu dokonale oživiť kreslo či sedaciu súpravu.


Vankúše Novel

Vzorkované vankúše Novel


Skombinujte niekoľko zrkadiel v rôznych tvaroch a v rôznych rámoch. Získate tak zrkadlovú galériu v duchu geometrie.


Galéria zrkadiel

Zdroj: pinterest.com


Niekedy stačí drobnosť, aby vaše izby získali nový moderný vzhľad. Rôzne doplnky ako svietidlá, svietniky, črepníky kvetov, vázy a suveníry v geometrickom vzore pôsobia naozaj trendovo.


Lampa Jade

Lampa Jade s geometrickou podstavou


Geometrický štýl je na výslní už niekoľko rokov, radí sa medzi trendy interiérového dizajnu aj pre rok 2019. Geometrické vzory môžu byť pravidelné aj asymetrické, dopopredia sa dostávajú napríklad aj pásiky. Takéto riešenie je odvážne a dramatické, preto ak nemáte odvahu ísť do takéhoto zdobenia na vlastnú päsť, oslovte odborníkov.