Blog

Hygge vo vašom domove dokáže navodiť aj správne zvolený koberec

12.4.2019


Hygge – dánsky životný štýl sa najčastejšie spája s chladnými zimnými mesiacmi. Hygge si však viete navodiť po celý rok. Predstavte si tú domácku pohodičku v chladný jarný večer, i v letné upršané dni. Vtedy sa človeku nechce z domu ani len nos vystrčiť. Sú to maličkosti, ktoré dokážu v našich domovoch veľké veci. Taký koberec! Ak máte v pláne kúpiť si nový, prečo nie v štýle Hygge? Miestnosti sa zmenia na útulné a vy získate pocit spokojného a šťastného života.


Koberec Kavala

Huňatý, na dotyk príjemný koberec Kavala


Čo je Hygge?

Hygge je slovo škandinávskeho pôvodu. Označuje pohodu a spokojnosť. Ide o maličkosti, ktoré spôsobujú, že sa cítite dobre, uvoľnene, trúfneme si povedať šťastne. Čítanie knihy zabalený v deke, šálka obľúbenej kávy alebo obed s najbližšími priateľmi. Za posledných pár rokov sa zo životného štýlu „hygge“ stal fenomén, ktorý pomáha zútulniť nielen škandinávske domovy. Hygge sa stalo definíciou dánskej kultúry a životného štýlu. Zjednodušene ide o spôsob, ako žiť dobre, vyrovnane a spokojne.


Koberec Annag

Moderný koberec Annag


Snehobiely koberec Amida


Koberec Amida

Koberec v žiarivej bielej farbe Amida

Tento koberec v žiarivej bielej farbe je rozhodne hygge. Je príjemný na dotyk. Biela pomáha vytvoriť pocit vyrovnanosti, výborne sa kombinuje s nábytkom a doplnkami, čo je dôležité, ak chcete zmeniť svoje bývanie na hygge domov. Koberec AMIDA dokáže ozajstné divy - prepojí miestnosti, alebo naopak, dotvorí nejakú konkrétnu zónu. Umiestnite ho pod sedačku, vnesie teplo do oddychového kúta. Alebo ho položte doprostred izby, aby rozbil nudnú monotónnosť miestnosti. Ak chcete vyšperkovať vzhľad miestnosti do dokonalosti, doplňte sedačku kožušinovými vankúšmi v rôznych farbách.


Dlhovlasý koberec Vilan


Koberec Vilan

Shaggy koberec Vilan

V jarné dni nás často prepadne ponurá nálada, ktorú má na svedomí zatiahnutá obloha. Vtedy sa nám čierna javí ako tá najškaredšia farba. Nie vždy tomu musí byť tak. Voľte koberec Vilan s dlhým večne strapatým vlasom. Jeho neposedné vlasy sa vám omotajú okolo nôh ako jemný vánok vetra. VILAN si jednoducho omotá každého, kto s ním príde do kontaktu. Kombinácia dvoch protikladných farieb krémovej a čiernej vytvára nádherný kontrast, ktorý dodáva interiéru obrovský potenciál.


Koberec Frodo v sivej


Koberec Frodo

Sivý jednoduchý koberec Frodo

Čisté línie a odtiene sivej sú základné kamene škandinávskeho štýlu. Hygge sa nesie v znamení sivej. Koberec Frodo je preto ideálny na to ako zakomponovať hygge do vášho bývania. Ak hľadáte doplnok, ktorý by mal, čo sa dizajnu aj materiálu týka, vydržať niekoľko rokov, voľte koberec FRODO. Je vhodný do akejkoľvek miestnosti, položte ho na dlážku v obývačke, kuchyni, pracovni či predsieni, koberec priestor ihneď zútulni. Na výrobu bola použitá 100% viskóza. Koberce z tohto materiálu sú vysoko tepelnoizolačné.


Koberec Desta so vzorom


Koberec Desta

Vzorovaný koberec Desta

Severské vzory sa vyznačujú výraznými vzormi a líniami. Ako hygge koberce sa označujú všetky s jemnými geometrickými tvarmi prevažne na sivom podklade. Takéto koberce dodávajú interiéru okamžitý charakter. Pri pohľade na koberec DESTA máte pocit, že sa pred vami rozprestiera veľký slobodný svet. Vzor vo váš evokuje pocit šťastia. Je v slonovinovej farbe a je poprepletaný tak, že celkový výsledok je doslova magický. Podklad bol zafarbený do svetlosiva. Desta ozdobí každú podlahu vo vašej domácnosti.


Viacfarebný koberec Tamarai


Koberec Tamarai

Viacfarebný koberec Tamarai

Vzory, ktoré vyzerajú trochu nedokončené alebo nedokonalé, dokážu taktiež pridať hygge štýl vašim izbám. Koberec, ktorý na prvý pohľad vyzerá, ako by sa po ňom veľa chodilo a leží na podlahe už veľmi dlho – hoci je nový a nedotknutý, – vyzdvihuje osobitú hodnotu a charakter vašej domácnosti. Takéto „nedokončené“ vzory pridávajú zaujímavý prvok do každej miestnosti. Koberec Tamarai je vyrobený zo 100% polypropylénu. Oceníte kombináciu farieb, vďaka ktorej zapadne do každej izby a okamžite ju rozjasní.


Energický koberec Luma


Koberec Luma

Bordovočervený koberec Luma

Sivej a hnedej bolo dosť. Hygge môže byť aj farebný. Ak sa rozhodnete pre trochu viac farieb, držte sa teplých tónov, pretože pridávajú vizuálne teplo do miestnosti. Takýto koberec na podlahe neutrálnej farby alebo vedľa iných teplých tónov dokonale zapadne do témy hygge. Koberec LUMA je výbornou inšpiráciou pre vaše bývanie. Výrazná bordovohnedá farba dodá interiéru zaujímavý výraz a farebný tón. Farba, ktorá na vás zapôsobí svojou silou a energiou. Nemusíte sa báť chodiť bosí. Koberec LUMA vás zahreje a poláska vaše chodidlá.


Umelé kožušiny


Umelé kožušiny

Umelé kožušiny zdobia pohovku či kreslo

V blogu, ktorý sme priniesli v zimných mesiacoch, sme písali o absolútnych výhodách umelých kožušín práve v spojitosti s hygge štýlom. Ak ste doteraz považovali kožušiny iba za sezónnu záležitosť, presvedčíme vás o opaku. Hygge atmosféru si totiž nemusíte vytvoriť iba doma, hygge môžete pridať aj na terasu či obohatiť ním svoje záhradné sedenie. A práve umelé kožušiny sú na toto ideálne.


Umelé kožušiny

Umelé kožušiny na záhrade

Pri navrhovaní ideálnej hygge miestnosti, majte na pamäti, že je to viac ako iba dizajnérsky štýl. Je to spôsob myslenia! Estetika, ktorú vytvoríte, by vám mala pomôcť naladiť sa na relax, odstrániť stres a užívať si silu domova bez starostí. Perfektný koberec Hygge je iba čerešničkou na torte.