Blog

Privítajte jar vo veľkom štýle. Inšpirujte sa týmito jarnými výzdobami.

15.3.2019


Ako málo nám stačí, aby sme sa zbavili depresií a pochmúrnych myšlienok! Slnko za oknami je mocný lekár. Niekoľko jeho teplých lúčov nás dokáže nabiť energiou a povzbudiť do ďalších dní. Jar je blízko! Slniečko čoraz dlhšie ostáva na oblohe a roztápa zamrznutú a skrehnutú zem. Chcelo by to niečo veľké, ohromujúce, pestrofarebné. Pridajte sa k nám a ozdobte svoj príbytok veselo a farebne.


Jar

zdroj: pinterest.com


Zbavte sa neaktuálnej dekorácie

Haló, snehuliaci a soby už nie! Mrknite do kalendára. 20.3. je naozaj veľmi blízko. Je načase prebehnúť váš byt či dom izbu po izbe a zbaviť sa všetkého, čo len trochu súvisí so zimou, prípadne – čo by sme našli ale v mnohých domácnostiach – s jeseňou. Ak ste si k dekorácii, ktorá vám zdobila domov niekoľko mesiacov, našli vzťah, nevyhadzujte ju. Čo sa dá použiť, starostlivo zabaľte a poodkladajte do boxov. O pol roka to jednoducho vytiahnete, oprášite, inovujete a môžete použiť znova.


Nápis Hellou spring

zdroj: pinterest.com


Oblečte váš domov do jari

Jarná výzdoba to nemusia byť hneď vázy plné kvetov a sošky vtáčikov. To, že aj k vám zavítala jar, môžete prezentovať aj inak. Oblečte dekoratívne vankúše do obliečok s jarnou tématikou. Zadovážte si prikrývku na posteľ, na ktorej kvitnú kvety. Ťažké fádne závesy vymeňte za ľahšie, v niektorej z veselých jarných farieb. To, že ste na jar pripravení, napovie aj veselá farebná rohož pred vchodovými dverami.


Farebná rohož

zdroj: pinterest.com


Tapetujte, kde sa len dá

Pozeráte von oknom a stále vám niečo k tomu dokonalému pocitu chýba? Zatiaľ svet nevyzerá príliš jarne. Tráva je udupaná, hnedá, chýba zeleň a kvety. K tomu, aby ste si navodili tú správnu atmosféru, si vystačíte s tapetami s jarným vzorom. Vneste do domácnosti niečo svieže, ako jarné kvety, pučiaca tráva alebo poletujúce vtáčiky. Tapetu použite na kúsok steny, skrinku, ktorej dvierka potrebujú oživiť, alebo na vrchnú dosku jedálenského stola. Kreativite sa medze nekladú!


Stolík s kvetmi

zdroj: pinterest.com


Bývajte nažlto

Žltá je farba slnka. Je energická, výrazná a žiarivý. Symbolizuje znovuzrodenie, odvahu, srdečnosť, spravodlivosť, majestátnosť a úctu. Aj preto je určitým symbolom jari aj zlatý dážď, ktorý na jar nechýba v takmer nijakej domácnosti. Doplňte žlté kvety žltými dekoráciami, ako je váza, svietniky, sviečky, kuriatka a pod.


Žltá dekorácia

zdroj: pinterest.com


Pestrosť je doslova žiaduca

Kým jeseň sa spája skôr so zemitými farbami a zime kraľuje modrá a biela, jar nám otvára nekonečné možnosti. Dovolené je všetko. Kombinujte podľa chuti. Jar je sama o sebe pestrá, plná mnohých odtieňov, energická.


Obrázok plný farieb

zdroj: pinterest.com


Ozdobte vchodové dvere jarným vencom

Nič vám po príchode domov neurobí takú radosť, ako veselá výzdoba na vchodových dverách. Tradičné kvetinové vence, nádoby s čerstvými kvetmi, či akákoľvek iná výzdoba, ktorú si vyrobíte sami. Zapojte do procesu vytvárania aj svoje deti, je to spôsob, ako spolu tráviť čas. Možno vás prekvapia originálnymi nápadmi, ktoré dokážete zužitkovať.


Výzdobna na dverách

zdroj: pinterest.com


Kytice trochu inak

Na záplavu poľných kvetov si budeme musieť ešte chvíľu počkať. Zrejme si budeme musieť vystačiť s rezanými kvetmi z kvetinárstiev. No aj pri aranžovaní kvetov do vázy môžete byť originálni. Tu je niekoľko nápadov, ako kvetinový aranžmán získava celkom nový rozmer.


Jarné kytice

zdroj: pinterest.com


Nielen vtáčiky symbolizujú jar

Okrem vtáčikov a kuriatok, ktoré sú takým typickým znakom jari, veľa dekorácií zahŕňa motýle. Malé stvorenia predstavujúce nevinnosť a hýriace mnohými farbami. Motýle bývajú súčasťou vencov, pripínajú sa na kvety, alebo sa pripevnia na motúziky, ktoré môžete nechať iba tak visieť z lustra, garniže alebo priamo zo stropu. Jednoducho nimi ozdobíte fádne, nezaujímavé tienidlá na svietidlách.

Motýle symbolizujú jar

zdroj: pinterest.com


Mini skleník vo vašej obývačke

Takýto mini skleník si hravo vyrobíte aj sami. Stačia vhodné nádoby. Dno vysypte kamienkami, navrstvite zeminu. Zasaďte kvietok či sukulent, ktorý má byť súčasťou dekorácie. Navrch dajte mach, zabezpečí v nádobe správnu mieru vlhkosti. Okrem rastlín a kvetov môžu byť súčasťou skleníka aj rôzne drobné figúrky. Skleník môžete tiež ozdobiť drobnými LED svetielkami.


Mini skleník

zdroj: pinterest.com


Dajte starým veciam novú tvár

Aj u vás sa nájde množstvo vecí, ktoré sú určené na vyhodenie, no pre nejaký osobný vzťah ich nedokážete vyhodiť? Renovujte ich. Vdýchnite im novú tvár. Použite ich na jarnú dekoráciu. Staré drevené vedro, slamený klobúk, model auta, či staré šálky, ktoré nepoužívate.


Vedro s kvetmi

zdroj: pinterest.com


Klobúk s kvetmi

zdroj: pinterest.com


Auto s kvetmi

zdroj: pinterest.com


Šálky s kvetmi

zdroj: pinterest.com


Ako sme už neraz spomenuli, jar prichádza v znamení farieb. Farby sú dôležité pre náš život. Pre niekoho viac, pre niekoho menej. Vedeli ste, že existujú ľudia, ktorí ostávajú verní jednému odtieňu celý svoj život? Viac sa dočítate na našom blogu o najfarebnejších domácnostiach, ktorý sme pre vás pred istým časom pripravili:

Pozrite sa s nami na tie najfarebnejšie domácnosti na svete